You have an incomplete ad. What do you want to do?
https://www.nettimokki.com/en/kuusamo/5829
Käenpesä
160 m², 12 beds, Ruka, Kuusamo, Pohjois-Pohjanmaa
Cottage-ID 5829. Kesätie 23, 93825, RUKATUNTURI.
Rental Cottage 6 rooms 160m² price from 890 € euroa / viikko.
2010 completed 5-star luxury villa in West Ruka Summer Lake in the vicinity of a quiet location, within walking distance of services from Ruka and the ski areas. The villa\'s ground floor, each bedroom has toilet and shower addition to flat screen TVs on the wall. The villa has a total of 5 toilets and 6 showers.
With a capital of 50 m2 covered terrace has an outdoor hot tub where you can relax after a day of outdoor activities such as sauna sauce. The terrace has a hot tub, gas grill and garden equipment.
The villa has a warm decor, the living room is a home theater and an internet connection to be successful in a Villa internet form. \'Convenience, located in a separate utility room washing machine and clothes dryer.
Equipped mm. a hot tub, fireplace, microwave, 5 x TV, radio, DVD, home theater, internet, dishwasher, washing machine, clothes dryer, barbecue, high chair, etc.
Prices (€) |
Days | Wnd | Wk |
23.06.2022 - 26.06.2022 | 200 | 990 | - |
27.06.2022 - 10.07.2022 | 100 | 450 | 890 |
Mökki on ollut koko kevään vuokrattuna eli yli 3 kk yhtä soittoa ja on menty lyhyillä vaihdoilla, joissa tehty vain vaihtosiivous. Usein seuraava vuokralainen on halunnut tulla jo ennen klo 16 vaikka entinen lähtee klo 12, siivoaminen on vaihtosiivousta. Jos mökki on likainen, siitä pitää reklamoida välittömästi niin siivooja tulee takaisin siivoamaan, reklamointi loman päätteeksi ei auta.
Perusteellinen kausisiivous (katot, seinät, ikkunat) tehdään 4 kertaa vuodessa, seuraavan kerran vapun aikaan kun vuokraus hiljenee hivenen.
Arkkitehti ja sisustussuunnittelija ovat suunnitelleet mökkiin lämpimän tunnelman tuojaksi tumman katon, lattian ja seinät, sen vuoksi mökin tunnelma ei kuulu ollakaan valoisa. Suurin osa on tykännyt tästä.
Porealtaan rikkoontunut näyttö piti tilata ulkomailta ja siitä ilmoitettiin etukäteen olevan rikku, joten toimitusaikaa sillä oli ja etenkin kun pääsiäinen sotki rahtiliikennettä. Emme voi sille mitään, että edelliset olivat rikkoneet näytön jättämällä jonkun esineen kannen ja näytön väliin.
Pleikkarin ohjaimia rikotaan niistä ilmoittamatta ja niitä on sinne toimitettu kymmenisen viimeisen vuoden aikana, kulutus on kovaa.
Sijainti on saanut paljon plussaa, hiihtoladut menee vieressä, kaupalle 700 m, järvi vieressä, mutta toki rinteille on mentävä autolla.
Kehitämme näitä asioita joihin pystymme, hankimme esim. pleikkarin ohjaimia varalle, pelejä enemmän vaikka hävikki onkin melkoinen. Porealtaan varaosat ottavat aikansa ja nyt huollamme altaan täysin vaihtamalla siihen kaikki kulutusosat ennakkoon, jotta vastaavilta voitaisiin välttyä.
Parhaamme teemme ja otamme kaikki asiakaspalautteet aina kehitysideoina vastaan.
T: Mökin omistaja Tommi