Viehättävä, täydellisesti varustettu 1940-luvun omakotitalo Loviisan parhaalla paikalla meren äärellä alle 1 km keskustan palveluista isommallekin porukalle. Lähellä uimaranta, pienvenesataman ravintolat ja idyllinen vanha kaupunki.
Asuinkerroksessa tilava olohuone ja ruokailutila, wc, keittiö ja makuuhuone sekä kesäaikaan viihtyisä lasikuisti vaikkapa rapujuhliin.
Kellarikerroksessa syyskuussa 2023 remontoitava tilava saunaosasto ja kodinhoitotilat.
Yläkerrassa kolme tilavaa makuuhuonetta, hiljattain uudistettu wc-kylpyhuone.
Suojaisassa, aidatussa, rehevässä puutarhassa grillailet syreenien varjossa ja lapset ja lemmikit viihtyvät turvallisesti. Pihassa keinu ja hiekkalaatikko, omenapuita, pihakalusteita ruokailuun ja oleskeluun.
Käytössäsi on 2 suplautaa, 2 pyörää, piha- ja lautapelejä. Takkapuut sisältyvät hintaan. Pihaan mahtuu 2-3 autoa.
Villa Omenankukka on pieteetillä sisustettu elämys sinulle, joka arvostat vanhojen talojen tunnelmaa ja kotoisaa oleilua, mutta myös sitä, että kävelet nopeasti keskustan kivoihin ravintoloihin ja elävän musiikin tapahtumiin. Lähitorilta saat tuoreet mansikat ja kalat.
Emme ota meluavia bileporukoita, koska naapurisuhteet ovat meille tärkeitä. Paljua ei tästä syystä voi vuokrata pihaan.
Erikoishinnoittelu jouluna, juhannuksena ja pääsiäisenä.
Vierumäki, Heinola, Päijät-Häme
Lisäpalvelut
Siivous
Liinavaatteet ( varauksen mukaiselle henkilömäärälle)
Pyyhkeet ( varauksen mukaiselle henkilömäärälle)
Kaasugrilli
Saunan halot
Pinnasänky
Syöttötuoli
Lähettäessäsi varauspyynnön, kohteen vuokralleantajalla on 24 tuntia aikaa hyväksyä tai hylätä varauspyyntösi.
(voit odottaa vastausta kuuluvan 24h sisällä)
Mikäli vuokralleantaja hyväksyy varauspyyntösi, vahvista varauksesi maksamalla varaus joko kononaan tai osittain.
Lähettämällä varauspyynnön hyväksyt vuokranantajan vuokrausehdot.