VARAUKSISSA OTA SUORAAN YHTEYTTÄ JOS VARAUS EI ONNISTU.
jukka piste airaksinen at hotmail com Vastaavia mökkejä 2kpl iltarusko ja aamunkajo. Jos tämä ei ole vapaa katso:
https://www.nettimokki.com/syote/aamunkajo-16a-huipulla-palju/50220/
Koe syötteen kesän aika. Tunturin huipulla ei ole itikoita milloinkaan. Palju/kylpykuutio kuuluu vuokrahintaan aina vähintään 2vrk varauksissa. Arkivuorokaudet 140e yö su-pe viikonloput koko kesän 450e.
Hyvä ja tilava/avara mökki, joka on myös näköalahuoneisto sillä, maisema avautuu suomen eteläisimpään tunturiin. Mökki on 365 metrin korkeudessa. Mökki on suomen korkeimmilla paikoilla olevia lomamökkejä. Hyvät parkkitilat sekä avara tunturi piha-alue.
Molemmissa kerroksissa on Lämmittävä / viilentävä ilmalämpöpumppu. Oma nuotiopaikka katetussa laavussa tunturimaisemalla, jossa on myös Vekas Hot Cube 6 hengen palju.
Mökin pää ikkunoista/paljusta/nuotiopaikalta näkee Auringon laskut joka ilta. Kuvaa punainen auringonlasku mieli paikastasi. Huikeat revontuli näkymät suoraan mökistä. Mökki on kahdessa kerroksessa. Kaikki tilat maisemineen on ilmoituksen kuvissa.
Mökille tuloaika on kello 17.00 ja lähtö kello 14.00. Sopii hyvin myös etätyöhön. Alueella on hyvä ja ruuhkaton data kuuluvuus kaikilla operaattoreilla.
Mökissä on Vekas Hot Cube 6 hengen palju + katos. Paljun ja käyttö kuuluu perusvuokraan aina. Sydäntalvena käytölle pakkasraja -15astetta. (kylpykuution käyttö edellyttää min. 2 päivän varausta tai kahden päivän maksua). Mökin vesipostilla paljun täyttö kestää 40min. Lisäksi paljussa on 37kw halko kamiina (markkinoiden tehokkain rst kamiina. Lämmitys noin 2h). (Asiakas täyttää, lämmittää, tyhjentää ja siivoaa paljun.) Paljun siivous kuuluu asiakkaalle, vaikka loppusiivous on maksettu.) Jatka \"kesäkautta\" 38 asteen lämmössä pimenevässä illassa ja koe punainen auringonlasku suoraan kylpykuutiosta.
Syöte on maastopyöräilyn Mekka. Syöte bikepark on auki kesäisin.
Katso varauskalenterista sopiva vapaa aika ja tee varaus viereisestä napista. Tai ota yhteyttä. Paritalon toinen puoli on https://www.nettimokki.com/syote/aamunkajo-16a-huipulla-palju/50220/ Varaukset / tiedustelut sähköpostilla, puhelimella tai Online. jukka.airaksinen at hotmail.com Puh. 0408052979
Kohteen tiedot / esittely Kohteen nimi: NÄKÖALAHUONEISTO AAMUNKAJO 16A/ ILTARUSKO 16B Sijaintipaikkakunta: Pudasjärvi Mökkikylä: Syötekeskus huippu Vapaamuotoinen kuvaus: Paritalo on jyrkässä rinteessä 365m korkeudessa. Päämaisema länteen. Vuodemäärä 11 aikuisten runkosänkyä 2 lastensänkyä 1 pinnasänky. Mökki on tarkoitettu 11 aikuiselle ja 2 lapselle. Kalusteet ja astiat on mitoitettu Max 13 hengelle. Joista osa on lapsia. Huoneistoon ei saa tuoda koti/lemmikkieläimiä. Jos seurueesi on suuri, vuokraamalla molemmat puolet paritalosta pystyy majoittumaan jopa 26 henkeä.
Vierumäki, Heinola, Päijät-Häme
Lisäpalvelut
Siivous
Liinavaatteet ( varauksen mukaiselle henkilömäärälle)
Pyyhkeet ( varauksen mukaiselle henkilömäärälle)
Kaasugrilli
Saunan halot
Pinnasänky
Syöttötuoli
Lähettäessäsi varauspyynnön, kohteen vuokralleantajalla on 24 tuntia aikaa hyväksyä tai hylätä varauspyyntösi.
(voit odottaa vastausta kuuluvan 24h sisällä)
Mikäli vuokralleantaja hyväksyy varauspyyntösi, vahvista varauksesi maksamalla varaus joko kononaan tai osittain.
Lähettämällä varauspyynnön hyväksyt vuokranantajan vuokrausehdot.